Spotkanie z dr. Xavierem Farré

Data: 15.05.2024
Miejsce wydarzenia: Kampus UBB, Willowa 2, 43-309 Bielsko-Biała, sala L318
Godzina: 10:00 - 13:15

Instytut Neofilologii oraz Koło Naukowe Hispanistów UBB zapraszają na spotkanie z poetą, tłumaczem i literaturoznawcą dr. Xavierem Farré, które odbędzie się 15 maja o godz. 10.00 w auli 318 budynku L.

Spotkanie otworzy moderowana rozmowa z Gościem nt. procesu powstawania przekładu, trudności językowych i kulturowych napotykanych w tłumaczeniu tekstów literackich na hiszpański/kataloński, polski/słoweński oraz warsztatu tłumacza literackiego.

Druga część spotkania ma charakter szkoleniowy i dedykowana jest studentom, którzy pod okiem wybitnego przekładoznawcy będą mogli doskonalić swoje umiejętności i kompetencje translatorskie.

• 10.00-11.30 Wykład dr. Xaviera Farré moderowany przez pracowników Instytutu Neofilologii, L318
  • 11.45-13.15 Warsztaty tłumaczeniowe, L318

Dr Xavier Farré tłumaczy z języka polskiego i słoweńskiego na hiszpański i kataloński. Przełożył m.in. Czesława Miłosza, Adama Zagajewskiego, Zbigniewa Herberta, Tomasza Różyckiego, Olgę Tokarczuk. W celu zapoznania się z listą jego przekładów polecamy stronę http://xavierfarreabcd.blogspot.com/p/sobre-lautor.html

Jest Autorem tomików poezji i zbioru esejów, m.in. antologii wierszy „Kompas na śniegu” wydanej po polsku.

xavier_farre.webp

Organizatorzy spotkania: